Rogašovci 14b
9262 Rogašovci
Sveti Jurij 13
9262 Rogašovci
V sredo, 24. junija 2026, je ob 10.30 v telovadnici Osnovne šole potekala zaključna prireditev ob koncu šolskega leta in dnevu državnosti.
Za učence se z začetkom poletnih počitnic začenja obdobje brezskrbnega oddiha, novih doživetij in številnih prostih trenutkov. Pred tem pa so se učenci, učitelji, starši in gostje zbrali na slovesnosti, s katero so obeležili zaključek še enega uspešnega šolskega leta ter počastili dan državnosti.
Na prireditvi so bila podeljena priznanja in knjižne nagrade najuspešnejšim učencem, ki so skozi vse leto izkazovali marljivost, prizadevnost in odlične dosežke.
Zbrane sta nagovorila župan Občine Rogašovci, g. Rihard Peurača, in ravnatelj Osnovne šole Sveti Jurij, g. Aleksander Mencigar. Slednjemu je bila ob tej priložnosti namenjena posebna zahvala, saj po dolgoletnem uspešnem vodenju šole odhaja v zaslužen pokoj. Za njegovo predano delo, strokovnost in pomemben prispevek k razvoju šole so se mu iskreno zahvalili ter mu zaželeli veliko zdravja, zadovoljstva in lepih trenutkov v novem življenjskem obdobju.
Kulturni program so pripravili učenci v sodelovanju s strokovnimi delavkami šole. Obiskovalci so uživali v raznolikih nastopih mladih talentov – plesalcev, pevcev in drugih nastopajočih iz vseh razredov, ki so s svojo energijo in ustvarjalnostjo popestrili slovesnost.
Čestitamo vsem učencem za njihov trud in vztrajnost skozi šolsko leto, ne glede na dosežen učni uspeh, saj je vsak korak na poti znanja pomemben in vreden pohvale.
Vsem učencem želimo prijetne, varne in sproščene poletne počitnice ter veliko lepih doživetij.